ُTACHYMETER (تاچیمیتر) چیست؟

مفهوم کامل TACHYMETER تاچمیتر چیست و چه کارایی دارد؟

TACHYMETER تاچیمیتر

مفهوم TACHYMETER (تاچیمیتر) چیست؟

امروزه در اکثر ساعت های کرنوگراف دار و یا بعضی از مدل های ساعت کرنومتر دار تمام آنالوگی یا آنالوگ دیجیتالی در دور قاب صفحه ساعت لغت TACHYMETER (تاچیمیتر) نوشته شده است که همراه با یک سری اعداد به دنبالش است. در واقع تاچیمیتر ابزاری است در ساعت که واحد اندازه گیری میزان سرعت را دارد که معمولا برای محاسبه سرعت نسبت به مسافت را در یک خودرو در کمتر از زمان یک دقیقه محاسبه می گردد.

نجوه محاسبه TACHYMETER تاچیمیتر به چه صورت است؟

TACHYMETER تاچیمیتربه طور مثال: شما در یک فاصله مشخص شروع به حرکت می کنید. همزمان دکمه شروع را بر روی ساعت می فشارید. پس از پیماندن  به طور مثال یک کیلومتر مسافت مشخص همان دکمه را مجدد بزنید تا ثانیه شمار کرنوگراف متوقف گردد. به طور مثال عدد ثانیه شمار متوقف شده رو به عدد۴۰ ثانیه است یعنی ۴۰ ثانیه شما یک کیلومتر را طی نموده اید. حال عدد روی قاب مقابل ثانیه شمار ۴۰ ثانیه شما به طور مثال عدد ۹۰ اگر باشد اینگونه باید عمل کنید:

عدد TACHYMETER تاچیمیتر ۹۰ * ۱ کیلومتر مسافت طی شده = ۹۰ کیلومتر بر ساعت است (حال اگر مسافت بر حسب مایل باشد ۹۰ مایل بر ساعت درست است)

یعنی: شما مسافت یک کیلومتری را طی ۴۰ ثانیه با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت طی کرده اید

حال اگر مسافت شما ۲ کیلومتر باشد ۹۰ را در ۲ ضرب می کنید که می شود سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت و اگر مسافت طی شده ۵۰۰ متر یا ۰.۵ کیلومتر باشد شما این مسافت را در ۴۵ کیلومتر بر ساعت طی نموده اید.

نظرات

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

پرتال طراحی وب سایت طراحی سایت پورتال Seo سئو وب ایران وب سایت بهینه سازی سایت کافه پلی بازی آنلاین تحلیل بازی پلی استیشن نقد فیلم و سریال تحلیل بازی کامپیوتری