Montblanc ساعتی جدید برای کلکسیون ۱۸۵۸ خود معرفی کرده است.

در نمایشگاه SIHH در ژنو، Montblanc از ساعتی با قاب برنز که در این کلکسیون جای می گیرد پرده برداری خواهد کرد. این 3 ساعت جدید از قرار زیر می باشند: 1858 Automatic Automatic Dual Time Montblanc 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition

Montblanc

نام کلکسیون ۱۸۵۸ بر مبنای تأسیس شرکت Minerva در Villeret سوئیس انجام شد. در سال ۲۰۰۷ شرکت Montblanc (مون بلان)، صاحب شرکت Minerva می شود و از آن پس نام ساعت ها Montblanc نهاده می شود. از آن سال تا کنون شرکت مینروا موتور ساعت های ۱۸۵۸ را می سازد چراکه آن ها می خواهند این ساعت ها به نمونه های سال ۱۹۳۰ شباهت داشته باشد. در نمایشگاه SIHH در ژنو، Montblanc از ساعتی با قاب برنز که در این کلکسیون جای می گیرد پرده برداری خواهد کرد.

این ۳ ساعت جدید از قرار زیر می باشند:

۱۸۵۸ Automatic

Automatic Dual Time

Montblanc 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition

تمام این ساعت ها قاب های ۴۴ میلیمتری دارند. جنس آن ها از برنز بوده و طوری طراحی شده است که انگار آن را سالیان سال به دست بسته اند. ساعت اول و دوم فقط بزلی از همان جنس یعنی برنز دارند اما در مدل سوم هم بزل و هم قاب از جنس برنز است البته به غیر از پشت قاب که از جنس تیتانیوم با رنگ برنز (به علت جلوگیری از حساسیت های پوستی) است. عقربه تمام این مدل ها مانند مدل های کلیسایی است که با سوپر لومینوا بژ پوشیده شده است. اعداد عربی آن نیز با سوپر لومینوا پوشیده شده است. اطراف ساعت با نشانگرهای ریلی آزین شده و دسته کوک آن از نوع اصطلاحاً پیازی شکل است. لوگو Montblanc که نشانگر کوه های مون بلان است را می توانید بر روی صفحه ساعت ببینید که به مدل های قدیمی شباهت زیادی دارد. بندهای این ساعت از بند چرم گوساله و تمساح بوده که کاملاً طرحی قدیمی دارند و به رنگ کونیاک می باشند. دوخت هایی به رنگ بژ نیز بر روی بندها می توانید ببینید که آن ها توسط هنرمندان فلورانس طراحی شده اند.

صفحه این ساعت ها سیاه بوده و عقربه های بسیار ساده ای در آن ها به کار رفته است. قاب آن ها از استیل ضد زنگ بوده در حالی که بزل و دسته کوک آن ها از برنز است. می توانید از پشت ساعت موتوری که توسط شرکت Minerva تولید شده است ببینید. نماد کوه ها در پشت آن حکاکی شده است همینطور لوگو تاریخی Robert Frères Villeret و لوگو Minerva را نیز می توانید ببینید. نام مینروا از روی نام خدایان یونان برداشته شده است. موتور آن کالیبر اتوماتیک MB 24.16 با فرکانس ۲۸۸۰۰ vph می باشد که در آن از ۳۱ جواهر استفاده شده است. قدرت ذخیره انرژی در آن ۳۸ ساعت بوده و قیمتش ۳,۴۹۰ دلار (معادل ۱۱،۳۰۰،۰۰۰ تومان طبق نرخ بانک مرکزی ایران در آذر ۱۳۹۵) تعیین شده است.

کالیبر ساعت Montblanc 1858 Automatic Dual Time  مدل MB 29.19 بوده که دارای GMT، تاریخ و صفحه نشانگر روز و شب است. بر روی صفحه می توانید عقربه اسکلتی GMT را ببینید که با سوپر لومینوا پوشیده شده است. این مشخصه برای کسانی است که زیاد مسافرت می کنند. آن ها می توانند ساعت شهر خود را بهم نزنند و فقط عقربه اسکلتی را بدون تکان دادن دقیقه و ثانیه تنطیم کنند. صفحه نشانگر روز و شب در زیر عدد ۱۲ قرار دارد. قیمت این ساعت ۴,۹۹۰ دلار (معادل ۱۶،۱۰۰،۰۰۰ تومان طبق نرخ بانک مرکزی ایران در آذر ۱۳۹۵) تعیین شده است.

برجسته ترین ساعت آن ها در این دوره ساعت Montblanc 1858 Chronograph Tachymeter Limited Edition است. صفحه این ساعت مانند اشعه های آفتاب طراحی شده است. موتور آن کالیبر MB M16.29 است که موتوری دستی و کورنوگراف دار است. فرکانس آن ۱۸۰۰۰ vph بوده و قدرت ذخیره انرژی ۵۰ ساعته دارد. مدل موتور این ساعت بر مبنای موتور اورجینالی که مینروا در سال ۱۹۳۰ بر روی ساعت های جیبی خود کار گذاشته بود، برداشته شده است. تمام طراحی های این موتور مانند مدل اورجینال می باشد. اطراف ساعت را مقیاسی برای اندازه گیری سرعت گرفته  است. عقربه ای با نوک قرمز رنگ ثانیه شمار این کورنوگراف و دقیقه شمار ۳۰ دقیقه ای در کنار عدد ۳ وجود دارد. البته ثانیه شمار کوچکی نیز در کنار عدد ۹ وجود دارد. دکمه کورنوگراف آن نیز بر روی دسته کوک سوار شده است که لوگوی مون بلان بر روی آن حک شده است. این ساعت در ۱۰۰ نسخه محدود بوده و قیمت آن ۲۷,۵۰۰ دلار می باشد.

ضمناً برای آشنایی با تاریخچه برند مون بلان از صفحه برندها در وبسایت مجله تخصصی ساعت من دیدن فرمائید.

نظرات

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

پرتال طراحی وب سایت طراحی سایت پورتال Seo سئو وب ایران وب سایت بهینه سازی سایت کافه پلی بازی آنلاین تحلیل بازی پلی استیشن نقد فیلم و سریال تحلیل بازی کامپیوتری