تنظیم کاسیو جی شاک مدل GG-1000

آموزش کامل تنظیمات و ریست ساعت GG-1000

آموزش تنظیم GG-1000

امکانات ساعت GG-1000

این مدل از جی شاک مشابه مدل GA-1100 می باشد.

۱. ضد آب و ضد ضربه بودن

۲. STW

۳. TIMER

۴. WT

۵. ALARM

۶. قطب نما

۷. دما سنج

۸. قابلیت ضد گرد و غبار

قبل از آموزش اصلی: کلیه آموزش حالات نسبت به  TIME KEEPING تغییر می کند. این حالت در واقع زمان اصلی ساعت شما می باشد که ساعت وارد هیچ کدام از حالات ساعت نباشد و صفحه دیجیتالی زمان حال به همراه تاریخ و روز را در بعضی از مدل ها فقط زمان اصلی را به شما نمایش می دهد.

آشنایی با دکمه های این ساعت:

تنظیم ساعت GG-1000

آموزش کامل تصویری تنظیمات

تنظیم اصلی ساعت جی شاک:

۱.۱ با نگه داشتن دکمه ADJUST وارد تنظیمات اصلی ساعت می شویم که در صفحه دیجیتالی نام شهری که در حال حاضر است را نمایش می دهد.

۲.۱. با دکمه SEARCH می توانید شهر مورد نظر خود را انتخاب نمایید و پس از انتخاب در صفحه دیجیتالی نیز زمان مورد نظر همان شهر را نشان می دهد.

۳.۱. با دکمه MODE  وارد قسمت DST می شویم. با دکمه ‌SEARCH می توان روشن و خاموش کرد.

نکته: DST نسبت به ۶ ماه اول و دوم سال تغییر می کند اگر در ۶ ماه اول سال باشید می بایست روشن باشد یعنی ۱ ساعت به جلو است و در ۶ ماه دوم سال یک ساعت به عقب می رود که می بایست خاموش باشد.

۴.۱. با زدن دکمه MODE وارد تنظیمات نشانه روز و شب می رویم که با دکمه SEARCH قابل تغییر است. اگر ۲۴H باشد یعنی در صورتی که ساعت ۱ بعد از ظهر باشد به صورت ۱۳ نمایش می دهد و اگر ۱۲H باشد همان عدد ۱ را نمایش می دهد.

۵.۱. با زدن دکمه MODE وارد تنظیم ثانیه شمار می شویم

توجه: از این مرحله به بعد به هیچ عنوان تغییراتی اعمال نکنید چرا که موجب می شود کلیه تنظیمات اصلی ساعت به هم بریزد و شما برای داشتن زمان دقیق ساعت مجبور به ریست کردن ساعت بشوید که در مطالب بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد.

با دکمه SEARCH ثانیه شمار و سپس MODE از صفر شروع می شود.

نکته: کلیه تنظیمات دقیقه، ساعت، سال، ماه، روز را که با دکمه MODE سپری کردید  با دکمه های SEARCH و LIGHT قابلیت کم و زیاد شدن داشته اند که به هیچ عنوان آن ها را نباید تغییر داد در صورتیکه نیاز به ریست کردن ساعت باشد که زمانیست که پس از تنظیم ساعت زمان شما با زمان ساعت یکی نباشد و مغایرت داشته باشد.

نکته: تاریخ کلیه ساعت های جیشاک می بایست بر حسب میلادی تنظیم گردد. در صورتیکه اگر غیر از میلادی یعنی قمری یا شمسی تنظیم شود روز را (شنبه الی جمعه) اشتباه می نویسد و کلیه تنظیمات از جمله ۶ ماه اول و دوم سال نیز به هم می خورد و ساعت باید مجدد ریست گردد.

۶.۱.  آنقدر دکمه MODE را بزنید که وارد تنظیمات KEY بشوید. صدای دکمه ها است که با دکمه SEARCH قابل تغییر است که اگر MUTE باشد صدای آن خاموش است.

۷.۱. دکمه MODE را می زنیم و وارد LT می شوید.

این قسمت تنظیم میزان زمان روشنایی ساعت است که با زدن دکمه SEARCH بین یک و سه ثانیه  قابل تنظیم است.

۸.۱. با زدن دکمه MODE وارد صفحه اصلی ساعت (TIME KEEPING) می شوید. که برای ذخیره کردن کلیه تغییراتی که داده اید کافی است دکمه ADJUST را بزنید تا ساعت کلیه تنظیمات را نهایی کند و آنالوگ را با دیجیتال نیز تنظیم نماید.

ساعت جهانی WORLD TIME

۱.۲. در حالت TIME KEEPING با یک بار زدن دکمه MODE وارد تنظیمات ساعت جهانی می شوید.

نکته: در این حالت شما می توانید دو زمان را به صورت همزمان داشته باشید طوریکه قسمت آنالوگ زمان اصلی ساعت  و دیجیتالی زمانی که شما می خواهید را نشان می دهد.

۲.۲. با دکمه SEARCH و LIGHT می توانید اسم شهر ها را تغییر دهید.

نکته: در صورتیکه زمان UTC شما صحیح باشد ولی زمان بعضی از کشورها درست نباشد می بایست DST مخصوص آن شهر را فعال نمایید که کافیست پس از انتخاب شهر مورد نظرتان با دکمه ‌ADJUST بالا سمت چپ DST را روشن و خاموش نمائید.

کرنومتر STW

۱.۲. در حالت اصلی ساعت که زمان و روز مشخص است دکمه MODE را دوبار می زنیم

نکته: قابلیت نشان دادن صدم ثانیه، ثانیه،‌ دقیقه و ساعت است.

۲.۲. با دکمه SEARCH شما می توانید شروع کنید و با همین دکمه کرنومتر را متوقف بسازید.

۳.۲. برای دوباره از صفر شروع کردن یا ریست کردن کافی است دکمه ADJUST را بزنیم.

معکوس شمار TIMER

۱.۳. در حالت TIME KEEPING با سه بار زدن دکمه MODE وارد قسمت معکوس شمار می شوید.

۲.۳. با دکمه SEARCH می توانید شروع کنید و با همان دکمه متوقف می شوید.

۳.۳. با دکمه ADJUST ریست می شود.

نکته: برای تغییر زمان تایمر:

ابتدا دکمه ADJUST را چند ثانیه نگه می دارید

سپس با دکمه SEARCH و LIGHT می توانید زمان را مشخص نمایید.

زنگ آلارم ALARM

۱.۵. در حالت TIME KEEPINGبا چهار بار زدن دکمه MODE  وارد تنظیمات زنگ ساعت می شوید.

نکته: این ساعت ۴ تا زنگ را می تواند تنظیم کند

۲.۵. با دکمه SEARCH آلارم مورد نظر خود را انتخاب می کنید.

۳.۵. در یکی از آلارم ها با نگه داشتن ADJUST وارد تنظیمات آلارم مورد نظر می شوید.

۴.۵. با دکمه SEARCH و LIGHT می توانید ساعت خود را تنظیم نمایید که با دکمه اولی جلو و دومی به عقب می روید.

۵.۵. با دکمه MODE می توانید وارد حالت بعدی یعنی از ساعت به دقیقه بروید و با دکمه های LIGHT , SEARCH زمانتان را تنظیم نمایید.

۶.۵. با زدن دکمه ADJUST تنظیمات خود را ذخیره نمایید.

نکته: با فشار دادن مجدد دکمه ADJUST می توانید آلارم مربوطه را روشن و خاموش کنید.

۷.۵. بعد از اینکه ۴ آلارم را با دکمه SEARCH بگذرانید وارد قسمت SNZ (مخفف SNOOZE) می شوید.

۸.۵. با دکمه ADJUST می توانید روشن و خاموش نمایید. که اگر روشن باشد پس از به صدای آلارم ۲ الی ۳ دقیقه خاموش است و مجدد آلارم می زند تا مادامی که شما در این قسمت SNOOZE را خاموش کنید و دیگر آلارم مجدد نمی زند.

۹.۵. با زدن دکمه SEARCH وارد قسمت SIG می شوید. که اگر روشن باشد در راس هر ساعتی قرار بگیرد صدا می دهد که با یکبار فشردن دکمه ADJUST می توانید روشن و خاموش نمایید.

۱۰.۵ در پایان دکمه MODE را می فشارید و به حالت اصلی و اولیه ساعت خود باز می گردید.

تنظیم روشنایی ساعت AUTO LIGHT

برای تنظیم روشنایی ساعت به صورت اتوماتیک کافی است دکمه LIGHT را چند ثانیه نگه دارید تا لغت LT بر روی صفحه دیجیتالی نمایش دهد. حال با چرخش ۴۰ درجه ساعت روشنایی ساعت به صورت خودکار روشن می شود.

برای خاموش شدن آن نیز کافی است که همان دکمه را چند ثانیه نگه دارید.

نکته: سیستم روشنایی ساعت اتولایت زمانی که ساعت در دست شما است شما می توانید با ۴۰ درجه چرخاندن دست خود نور ساعت را روشن نمایید بدون نیاز به زدن دکمه ای از ساعت

استفاده از دیگر امکانات ساعت (قطب نما، دماسنج)

۱.۷. در حالت TIME KEEPING دکمه SEARCH را بزنید دماسنج برحسب سیلیسیوس یا همان سانتیگراد را به شما نمایش می دهد.

۲.۷. دکمه وسط سمت راست COMPASS می باشد که قطب نمای ساعت است و جهت نشان داده شده با سمتی که در صفحه دیجیتالی نشان می دهد برابری می کند.

نحوه کالیبراسیون:

در هر دوحالت در صورتیکه ساعت شما در جریان سرما و گرمای زیاد و یا جریان مغناطیسی بالایی قرار بگیرد از حالت کالیبره شدن خارج می گردد. به این منظور شما می توانید ساعت خود را به مدت زمان ۲۰ دقیقه خارج از شرایط مذکور رها کنید تا سیستم خودش را به صورت خودکار ریست نماید. در صورتیکه هنوز کالیبراسیون به درستی صورت نپذیرفت عملیات زیر را طی نمائید:

۱. در هر کدام از حالات ( قطب نما یا دماسنج) دکمه ADJUST را چند ثانیه نگه دارید تا وارد تنظیمات آن بشوید.

۲. با دکمه های SEARCH , LIGHT می توانید عدد کالیبراسیون خود را تعیین نمایید.

۳. با زدن دکمه  MODE حالت را تغییر دهید و در حالت دماسنج می توانید واحد اندازه گیری را تغییر دهید و در حالت قطب نما جهت مورد نظر خود را با دکمه های SEARCH , LIGHT کالیبره نمائید.

نحوه ریست کردن

ریست کردن ساعت زمانی صورت می گیرد که زمان شهر مورد نظر شما در صورتیکه DST  ساعت در زمان خود روشن یا خاموش باشد، اشتباه نمایش دهد و یا آنالوگ ساعت در حال TIME KEEPING با زمان دیجیتال هماهنگ نباشد صورت می پذیرد.

آموزش تنظیم آنالوگ با دیجیتال ساعت

۱. در حالت TIME KEEPING  دکمه ADJUST را بیشتر از ۵ ثانیه فشار می دهید تا صدای بوق دوم بیاید بوق اول برای تنظیمات اصلی و بوق دوم برای تنظیمات دستی H-SET می باشد.

۲. دکمه MODE  را می زنیم و ساعت شما و دقیقه شمار شروع به حرکت می کند و می بایست بر روی عدد ۱۲ بایستد اگر غیر از این بود با دکمه های LIGHT  و SEARCH به عدد ۱۲ عقربه ها را می رسانیم

۳. مجدد دکمه MODE را می زنید ثانیه شمار می بایست بر روی عدد ۱۲ بایستد که در غیر اینصورت باید با دکمه های LIGHT و SEARCH به صورت دستی به عدد ۱۲ می برید.

نکته: اگر دکمه های SEARCH  و LIGHT را زیاد بفشارید عقربه ها با سرعت بالا اتوماتیک حرکت می کند ولی اگر دکمه را نگه ندارید یکی یکی عقربه ها تغییر خواهند کرد.

۴. با دکمه MODE  را می زنید و موتور ساعت حرکت می کند که باید رو به ۱۲ باشد و در غیر این صورت با دکمه های SEARCH  و LIGHT به ۱۲ می رسانیم.

۵. دکمه ADJUST را می زنید و کلیه تنظیمات ذخیره می شود.

عقربه های ساعت تنظیم است و اگر دیجیتال ساعت تنظیم بود دیگر الزام به ادامه کار نیست.

نکته: برای تنظیم ساعت دیجیتالی باید حتما از حالت UTC استفاده نمایید.

۱. در حالت TIME KEEPING دکمه ADJUST را فشار می دهید و در اولین بوق وارد تنظیمات دیجیتالی می شوید.

۲. شهر UTC را انتخاب می کنید.

۳. سپس دکمه MODE را بزنید وارد DSTمی شود که غیر فعال است.

۴. دکمه MODE را بزنید وارد قسمت تنظیم ثانیه می شوید که با زدن دکمه SEARCH می توانید ریست نمایید.

۵. دکمه MODE را بزنید و زمان UTC را از طریق این لینک جستجو نمایید دیگر تنظیمات دقیقه و ساعت و در قسمت بعد سال،‌ روز و ماه را به همین ترتیب انجام بدهید.

نکته: تاریخ کلیه ساعت های کاسیو بر حسب میلادی می باشد و هیچگاه نباید برحسب قمری یا شمسی تنظیم نمائید.

۶. پس از پایان تنظیمات دکمه ADJUST را فشار بدهید. و قسمت دیجیتالی ساعت را دقیق نشان می دهد.

مراحل تنظیم کردن ساعت مورد نظر

۱. حال مجدد وارد تنظیمات اصلی ساعت می شوید و شهر خود را جهت تنظیم ساعت خود انتخاب می کنید که مجدد به بخش یک تنظیمات باز برمی گردیم.

آموزش کامل تصویری ریست کردن ساعت

 مجله تخصصی ساعت من

نظرات

 • صالح گفت:

  باسلام و تشکر از فیلم بسیار اموزندتون . من یه سوال داشتم خواهش میکنم جوابمو بدین . نمیدونم چرا وقتی دکمه مود رو میزنم اون فلشه روی همه میره غیراز comp و time . به همین خاطره نمیتونم نه با قطب نماش کار کنم نه ساعتو تنظیم کنم

  • با عرض سلام و تشکر از همراهی شما
   برای استفاده از قطب نما باید فقط از دکمه وسط سمت راست که مخصوص قطب نما است استفاده نمایید. در واقع از طریق MODE وارد قطب نما نمی شود. در ارتباط با حالت اصلی یا TIME KEEPING اگر دکمه MODE را به مدت ۲ ثانیه نگه دارید به صورت اتوماتیک وارد حالت اصلی یا همان زمان اصلی ساعت می شود که می توان در آن حالت از طریق ‌دکمه ADJUST وارد تنظیمات اصلی ساعت شوید.
   با سپاس از شما

 • صالح گفت:

  اولا تشکر میکنم ازتون بخاطر اینکه مشکل قبلیم حل شد . اما متاسفانه یه مشکل دیگه دارم . ساعتو وقتی دارم ریست میکنم بعد از اینکه عقربه هارو با تایم دیجیتالی ست کردم بعد از این مرحله وقتی میخوام برم رو حالت utc دقیقا همون کاری که شما تو فیلم کردید رو انجام دادم و دکمه رو تا اولین بوق نگه داشتم ولی اصلا کلمه utc ظاهر نمیشه و مستقیم میره روی اسم کشورها . حالا من وقتی تهرانو انتخاب کردم و adjust رو میزنم بعداز اینکه لود شد اصلا زمان تهران یا ایرانو نشون نمیده . الان نمیدونم چیکار کنم . نمیدونم رو بیارم به تنظیم دستی یا نه . ؟؟؟؟؟؟

  • با سلام
   شما مراحل را به درستی طی کرده اید. زمانی که لیست شهر ها می آید با دکمه های بالا و پایین سمت راست ساعت می توانید اسامی شهر ها را تغییر دهید و صد درصد در این مکان UTC را می آبید. در واقع زمان UTC زمان مرکز اصلی ساعت می باشد که می توان گرینویچ هم گفت. کلیه زمان نسبت به UTC تنظیم می شود. پس در همان قسمت شهر ها در جستجوی نام یو تی سی از طریق دکمه های بالا و پایین سمت چپ باشید. با سپاس از شما

 • میلاد گفت:

  با سلام و تشکر از آموزش زیباتون یه سوال داشتم آیا میشه صدای آلارمو یکم بیشتر کرد چون صدای آلارم ضعیف تر از اونیه گه ادم و از خواب بیدار کنه 🙂

  • با سلام
   متاسفانه صدای ساعت های کاسیو جیشاک قابل تنظیم نمی باشد. هنوز هیچ تدبیری در ارتباط با ایجاد تُن صدای بهتر برای ساعت های کاسیو جیشاک صورت نگرفته. با تشکر

 • محسن گودرزی گفت:

  سلام وقت بخیر، دو سوال داشتم، اولی اینکه نورپس زمینه قسمتهای دیجیتال ساعت رو نمیشه افزایش داد؟؟ یا کلا نور شب تاب ها رو؟؟
  و دومین سوالم اینه که به من گفته بودن این ساعت هنگام زنگ الارم لرزش ویبره داره، ولی گرفتم و اینطور نیست…ممنون میشم پاسخ بدین

  • با سلام

   نور شب تاب ها به هیچ عنوان به صورت دستی قابل تنظیم نمی باشد ولی بعضی مدل ها نسبت به انرژی نور خورشیدی که در خود ذخیره کرده اند در شب ها نور بیشتری از خود نشان می دهند. این ساعت ها ضد شوک و لرزش هستند ولی هیچگاه در خود هنگام آلارم ویبره ندارند.

 • رضا گفت:

  تمام کارارو برای ریست کردن گوشی میکنم ولی بازم عقربه های دقیقه شمار و ساعت شمار تغییر نمیکنه چیکار کنم

  • با سلام
   در صورتیکه در حالت ریست کردن عقربه های ساعت شمار و دقیقه شمار رو به عدد ۱۲ نایستند و به صورت دستی حتی در هنگام ریست کردن نتوان به عدد ۱۲ رساند پس احتمال دارد عقربه های ساعت شما مشکل دارند. ولی اگر عقربه ها یه عدد ۱۲ رساندید می بایست حتما زمان آنالوگ (عقربه ها) با زمان دیجتالی که در صفحه نمایش نشان می دهد یکی باشد. آنگاه اگر زمانی که در حال نمایش است با زمان واقعی اختلاف دارد حال باید زمان دیجیتال را تنظیم نمود که برای این کار حتما نام شهر را به UTC تغییر دهید و زمان UTC را به صورت دقیق در صفحه دیجتیالی تنظیم نمایید و سپس مجدد شهر را تهران کنید و حال باید زمان دیجیتال با آنااوگ که هماهنگ کرده بودید زمان دقیق را به شما نمایش دهد.
   سپاس

 • رضا گفت:

  سلام روي utc هم گزاشتم بعد ميرم براي كاليبره اول ثانيه شمار و ميارم رو ١٢ ولي موقعه كه ميخوام دقيقه شمار و ساعت شمارو حركت بدم اصلا تكون نميخوره روي ٦و ٨دقيقه مونده خواهشا راهنمايي كنيد

  • با سلام
   در صورتیکه ساعت شما در شرایطی هست که به هیچ عنوان عقربه های ساعت و دقیقه شمار تکان نمی خوردند مشکل سخت افزاری دارد و میبایست به نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش کاسیو مراجعه نمایید
   در صورت در خواست لیست نمایندگی های مجاز محدوده خود را اعلام نمایید.
   سپاس

 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

پرتال طراحی وب سایت طراحی سایت پورتال Seo سئو وب ایران وب سایت بهینه سازی سایت کافه پلی بازی آنلاین تحلیل بازی پلی استیشن نقد فیلم و سریال تحلیل بازی کامپیوتری